Manja slova Veća slova RSS



Nikola Marković - pomoćnik sekretara Sekretarijata za zakonodavstvo – rukovodilac Sektora za propise iz oblasti saobraćaja, turizma, ekologije i poljoprivrede

SZZ

Rođen 4. avgusta 1986. godine, u Podgorici. Osnovne i specijalističke studije Pravnog fakulteta Podgorica Univerziteta Crne Gore je završio 2009. godine i stekao zvanje specijaliste (Spec.sci) pravnih nauka.

Pripravnički staž odradio u Sekretarijatu za lokalnu samoupravu Glavnog grada Podgorica (septembar 2010. – oktobar 2011. godine), radio na radnom mjestu pravnika u Cijevna komerc DOO Podgorica (jul 2012. – mart 2013. godine) i u Uniqa neživotno osiguranje AD Podgorica (maj 2013. – jun 2014. godine).

U Sekretarijatu za zakonodavstvo od 24. juna 2015. godine do 17. juna 2021. godine obavljao poslove u ovom organu u odgovarajućim zvanjima u Sektoru za propise iz oblasti saobraćaja, turizma, ekologije i poljoprivrede, a u periodu od 17. juna do 7. oktobra 2021. godine je određen za vršioca dužnosti pomoćnika sekretara Sekretarijata za zakonodavstvo – rukovodioca Sektora za propise iz oblasti saobraćaja, turizma, ekologije i poljoprivrede.

Vlada Crne Gore ga je 7. oktobra 2021. godine postavila za pomoćnika sekretara Sekretarijata za zakonodavstvo – rukovodioca Sektora za propise iz oblasti saobraćaja, turizma, ekologije i poljoprivrede.

Oženjen, otac dvoje djece.